HAIX – O firmie

Firmę założył w 1948 Xaver Haimerl, to właśnie od jego nazwiska i imienia wzięła się nazwa HAIX. Od samego początku siedziba firmy mieściła się w bawarskim mieście Mainburg w Niemczech. W związku z rosnącą sprzedażą butów trekingowych i roboczych, rozwój marki przyspieszył. W konsekwencji, firma szybko zyskiwała co raz większą popularność sprzedając buty trekkingowe oraz robocze. Największy rozkwit przyniosły firmie lata 90-te, wtedy rozpoczęła się produkcja butów dla straży pożarnej. Bazując na opiniach i doświadczeniach lokalnych strażaków powstały buty spełniające najsurowsze wymogi. Następne w kolejności były buty przeznaczone dla służb ratowniczych oraz policji, które przyniosły marce jeszcze większą popularność. Także za oceanem wyroby HAIX zostały docenione, firma zaistniała zarówno na rynku amerykańskim jak i kanadyjskim.Warto dodać oraz podkreślić, że cała produkcja zlokalizowana jest w Europie. Za produkcję odpowiadają dwie fabryki, które znajdują się w Niemczech oraz w Chorwacji.

Bez wątpienia, firma HAIX obecnie jest jednym z najlepszych na świecie producentów obuwia roboczego oraz taktycznego. Warto podkreślić, że obuwie HAIX produkowane jest z wyselekcjonowanych materiałów i przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu buty są niezwykle trwałe, komfortowe oraz zapewniają bezpieczeństwo. Dodatkowo przez lata działalności HAIX rozwijał i ulepszał kolejne linie swoich butów. W rezultacie, teraz każdy może znaleźć produkt na miarę swoich potrzeb i oczekiwań.

HAIX – Charakterystyka

Obecnie w ofercie znajdują się następujące rodzaje butów:

 • Trekkingowe – Buty trekkingowe HAIX zaprojektowane z myślą o długich górskich wędrówkach. Zostały wykonane z najlepszych materiałów, mają optymalną sztywność podeszwy i wagę. Dzięki temu zapewniają komfort podczas długiego użytkowania, specjalna konstrukcji podpiera stopę oraz odciąża kręgosłupa. Co ważne, odpowiednio dobrana podeszwa chroni stopę w przypadku nadepnięcia np. na kamień, a zarazem nie jest zbyt twarda.
 • Militarne – Buty stworzone z myślą o wojsku i służbach specjalnych. Przede wszystkim są lekkie i wytrzymałe, żeby sprostać warunkom podczas służby. Buty mają zapewniać wygodę i komfort w trakcie wielu godzin noszenia.
 • Policyjne – Buty taktyczne, do zadań specjalnych, mające zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania służbowych obowiązków. Ponadto w tej linii znajdują się też buty dla pracowników biurowych oraz buty galowe dla służ mundurowych, posiadające wszystkie cechy, z których znane są produkty HAIX.
 • Robocze – Obuwie robocze skonstruowane z myślą o optymalnym zabezpieczeniu stopy przed urazami. Posiada wszystkie najważniejsze cechy wysokiej jakości butów roboczych. Ponadto specyfikacja tych butów zgadza się kategoriami S1,S2 oraz S3.
 • Do pracy w lesie – Wytrzymałe buty, które zostały stworzone z myślą o pilarzach. Główną cechą tych butów jest zgodność z klasami ochrony przed przecięciem piłą tarczową. Dodatkowo podeszwa posiada dodatkowe zabezpieczenia przed poślizgnięciem.
 • Dla ratowników – Buty przeznaczone dla służb ratowniczych, mają chronić i być super wytrzymałe, a ponadto wygodne. Stworzone zostały do pracy w każdym, nawet najcięższym terenie. Co istotne, posiadają unikalny opatentowany przez HAIX system szybkiego sznurowania, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się czas.
 • Myśliwskie – Te buty powstały nie tylko z myślą o myśliwych, ale o wszystkich, którzy szukają obuwia odpowiedniego do długich leśnych wędrówek. Łączą w sobie cechy butów trekkingowych oraz ochronnych. To sprawia, że zapewnią maksymalną ochronę i wygodę przez wiele godzin, nawet w zmieniających się warunkach atmosferycznych.

HAIX Black Eagle

 • HAIX Black Eagle – Obuwie miejskie i taktyczne wykonane zgodnie z najnowszą technologią. Nowatorska konstrukcja sprawia, że Black Eagle to buty uniwersalne. Sprawdzą się niemal w każdych warunkach, czy to w terenie, czy na co dzień w mieście. W ramach linii Black Eagle wyróżniono też dwie podkategorie:
  • HAIX Black Eagle Adventure 2.0 – Buty sportowe dostępne w wielu wariantach kolorystycznych
  • HAIX Black Eagle Safety – Buty robocze zgodne ze specyfikacją kategorii S3. Nawiązują stylistyką do linii Black Eagle, ale posiadają wszystkie cechy butów roboczych najwyższej jakości.