Podeszwy LOWA Work – charakterystyka

Zastosowane w butach LOWA podeszwy to niewątpliwie jeden z najmocniejszych punktów konstrukcyjnych. Podeszwy LOWA posiadają różne właściwości, które odpowiadają potrzebom i przeznaczeniu danego modelu buta. LOWA Work to nie maja być przeciętne buty robocze. Ich twórcy zdają sobie sprawę ze zmiennych warunków pracy i specyficznych wymagań każdej branży. Dlatego też na potrzeby tej linii butów zaprojektowano cztery różne rozwiązania konstrukcyjne podeszwy. Wszystko po to by jak najlepiej dopasować produkt do potrzeb klientów. Na koniec warto wspomnieć, że cechą wspólną wszystkich podeszew jest jakość i doskonała przyczepność, która gwarantuje bezpieczeństwo.

 

Podeszwy LOWA Work – rodzaje i właściwości

  • ATC 2000 – Podeszwa o dużej odporności na oleje i benzynę, nie niszczy się w kontakcie z tymi substancjami. Ponadto jest wyposażona we wkładkę antyprzebiciową, chroniącą w przypadku nadepnięcia na ostry przedmiot. Doskonale amortyzuje wstrząsy, powstałe podczas chodzenia, a ponadto posiada antypoślizgowy bieżnik.

ATC 2000

  • Work Sport – Trójwarstwowa podeszwa, która została wykonana z gumy i poliuretanu, wzorowana na podeszwie zastosowanej w butach trekkingowych z linii All Terrain Sport. Dzięki temu posiada najbardziej uniwersalne zastosowanie, sprawdzi się w pracy w pomieszczeniach (halach, fabrykach itp.), jak i na zewnątrz. Zapewnia dobre pochłanianie wstrząsów, powstających w czasie chodzenia oraz wysoki komfort użytkowania.

Work Sport

  • LOWA G³ Multifunction – Konstrukcja tej podeszwy to owoc niezliczonych testów i wielu lat doświadczenia. Podeszwa wykonana z trzech warstw, każda z innego materiału. Pierwsza to miękki poliuretan, następna to specjalnie zaprojektowany materiał tekstylny i ostatnia, zewnętrzna to mieszanka wytrzymałej gumy. Cechą charakterystyczną tej konstrukcji są miękkie wypustki, które świetnie amortyzują. Dodatkowo są zakończone tym samym materiałem, który został zastosowany w drugiej warstwie podeszwy. Dzięki temu podeszwa jest ergonomiczna, stabilna i nie ślizga się.

          G3 MultifunctionBudowa podeszwy G3 Multifunction

  • Vibram® z technologią Monowrap® – Firma Vibram od lat znana jest z produkcji podeszew najwyższej jakości. Wytrzymałe, antypoślizgowe, sprawdzają się w każdym terenie, ponadto bardzo odporne na ścieranie. LOWA połączyła podeszwę Vibram z konstrukcją Monowrap, która lepiej stabilizuje stopę, dzięki podwyższonej ramie podeszwy. Ponadto forma podeszwy wspomaga naturalny ruch stopy podczas chodzenia oraz pochłania wstrząsy.

VibramLowa Monowrap schemat