LOWA – O firmie

Firma LOWA została założona przez Lorenza Wagnera w 1923 roku, w niedużej bawarskiej wiosce niedaleko Monachium. Nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela. Do dnia dzisiejszego potomkowie Lorenza Wagnera zarządzają firmą i mają duży wpływ na jej działanie. LOWA od początku stawiała na jakość, zastosowanie nowych technologii i rozwiązań, jak użycie w procesie produkcji podeszwy formowanej wtryskowo. Ponadto przełomową innowacją było zastosowanie podeszwy z wulkanizowanej gumy. Rozwiązanie to zapewniało maksymalną wodoszczelność, izolację przed zimnem, a sama podeszwa utrzymywała kształt, mimo wyginania i skręcania. Kontynuując swoją drogę, następnie zaczęto produkować podeszwy z amortyzacją powietrzną, która dawała optymalne dopasowanie do stopy. Rozwój tego typu rozwiązań i technologiczne nowinki były zapowiedzią rozszerzenia przez firmę oferty o pierwszy model trekkingowy. Tak zapoczątkowano późniejszy sukces marki w segmencie butów trekkingowych.

Obecnie w mieście Jeztendorf oprócz głównej siedzibie firmy mieści się także fabryka oraz centrum badań i rozwoju. Właśnie tam ciągle opracowywane są nowe technologie i rozwiązania. Warto podkreślić też tempo rozwoju marki, która w 2000 roku sprzedała miliona par butów. Natomiast w 2010 roku pobito kolejny rekord ze sprzedażą na poziomie ponad 2 milionów par. Dziś firma jest liderem na rynku niemieckim oraz w krajach Beneluksu, ponadto coraz silniej zaznacza swoją obecność we wschodniej Europie, Azji oraz Ameryce Północnej.
Sukces LOWA to połączenie tradycji, innowacji i zastosowania wysokiej jakości surowców. Ponadto zgodnie ze strategią firmy cała produkcja ulokowana jest w Europie. Na zakończenie warto jeszcze raz podkreślić, że twórcy marki skupiają się w szczególności na doskonałym dopasowaniu, funkcjonalności, nowoczesnej stylistyce i innowacjach. Wszystko po to, żeby sprostać nawet wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów .

LOWA Work – Buty robocze

Firma LOWA w swojej ofercie posiada całą linie poświęconą obuwiu roboczemu. Buty te spełniają wszystkie restrykcyjne wymogi oraz posiadają specyfikację zgodną z kategoriami S1, S2 lub S3. Buty robocze tej marki powstały z najlepszych surowców, są trwałe i gwarantują bezpieczeństwo użytkownika. Warto wspomnieć też o stylistyce, która wyróżnia te buty i sprawia, że można je nosić poza miejscem pracy. Lowa zerwało z siermiężnym wyglądem butów roboczych.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wszystkie modele butów roboczych z linii LOWA Work, ponieważ wierzymy, że jakość i wytrzymałość, która cechuje te buty robocze, spełni Państwa oczekiwania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LOWA Work!