Systemy HAIX

Buty HAIX są znane na rynku ze względu na swoją niezawodność oraz wysoką jakość. Mimo tego, firma HAIX nie spoczęła na laurach i wciąż szuka najnowszych rozwiązań przy produkcji obuwia. W celu podniesienia komfortu i trwałości swoich produktów, firma opatentowała i zastosowa szereg nowatorskich rozwiązań.

Zatem pragniemy przedstawić i scharakteryzować systemy HAIX, aby naszym klientom łatwiej było zrozumieć unikatowe cechy tych butów.
Znajdź buty dopasowane do Twoich potrzeb!

 

Systemy HAIX – krótka charakterystyka

HAIX MSL (Mico Soft Light) System – konstrukcja podeszwy o zwiększonej absorpcji wstrząsów. Dodatkowo podeszwa jest bardzo lekka.

HAIX AS (Arch Support) System – konstrukcja wspierająca podbicie i wykorzystująca naturalny kształt stopy. Dzięki temu stopa jest ustabilizowana w obszarze kostki i podbicia. Natomiast palce mają więcej miejsca, a co za tym idzie buty są dużo wygodniejsze.

HAIX WI (Water Ice) Grip System – maksymalnie antypoślizgowy profil podeszwy, który sprawdzi się na lodzie i śniegu.

HAIX ES (Easy Slip) Out System – specjalna krawędź z tyłu podeszwy ułatwia szybkie zdejmowanie buta.

HAIX AF (Ankle Flex) System – elastyczne elementy w cholewce, które dodatkowo wspomagają stabilizację stopy.

HAIX Climate System – wykorzystuje ruch podczas chodzenia. Dzięki temu powietrze z buta jest „wypompowywane”, a świeże powietrze dostaję się przez otwory w cholewce.

HAIX VW (Vario Wide) Fit System – zestaw wkładek pozwalający dopasować but do szerokości stopy. Dostępne trzy warianty – wąski, normalny oraz szeroki.

HAIX FG (Forest Grip) System – konstrukcja podeszwy zapobiegająca poślizgnięciu. Dodatkowo, wymienny metalowy element w podeszwie zapewnia super przyczepność.

HAIX Three Zone Protector System – but posiada wzmocnione strefy, które chronią kostkę, śródstopie oraz piszczel. Dlatego to rozwiązanie stosowane jest m.in. w butach taktycznych. 

HAIX Ankle Protector System – wzmocniona strefa na wysokości kostki. Chroni kostkę przed urazami i uderzeniami z boku.

HAIX Lacing System – system szybkiego sznurowania. Połączenie sznurowania i suwaka, aby szybciej i dokładniej dopasować but.

HAIX 2-Zone Lacing – dwustrefowe wiązanie pozwala optymalnie i szybko dopasować buty.

HAIX Fast Lacing Fit System – opatentowane zapięcie, stosowane przy dwustrefowym wiązaniu.

HAIX Smart Lacing System – szybkie i wygodne wiązanie, które nie uciska stopy. Ponadto posiada szybką blokadę i kieszonkę na sznurowadła.

HAIX Sun Reflect – odbija promienie słoneczne. Dzięki temu powierzchnia buta się mniej nagrzewa.